Zlínské krajské knihovně přibývá dětských čtenářů, chtějí komiksy

Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně přibývá v posledních letech dětských čtenářů. Láká je prostřednictvím různých akcí. Děti si nejčastěji půjčují komiksy, zajímá je také fantasy literatura, řekla dnes ČTK pracovnice knihovny Pavla Gajdošíková. 

Z celkového počtu 13.923 čtenářů, kteří byli v knihovně zaregistrovaní ke konci loňského roku, bylo 2474 dětí do 15 let. "Od otevření knihovny v nově zrekonstruovaných prostorách od konce září bylo nově do knihovny zapsáno 272 dětí. Jen v oddělení pro děti bylo za toto období zaznamenáno přes 44.000 výpůjček," uvedla Gajdošíková. 
    
Knihovna se do nových prostor ve zrekonstruované 15. budově bývalého baťovského průmyslového areálu přestěhovala na konci září. Získala podstatně větší prostory i moderní vybavení. 
    
Knihovna se snaží děti zaujmout různými akcemi. Pořádá Čítárnu u čerta s knihou, Čtení je dobrodružství i literární a výtvarné soutěže. Klub dětských knihoven Zlínského kraje připravuje odborné semináře a několik akcí pro děti. Knihovna také pořádá pravidelné pořady pro školy, v říjnu a listopadu se jich uskutečnilo 90 a zúčastnilo přes 2000 dětí, poznamenala Gajdošíková. 
    
Dnes se knihovna zapojila do celostátní akce Den pro dětskou knihu. Na děti čekala vánoční hra, čtení příběhů, malování, hry i tvůrčí dílna. Vyhlašovala se také výtvarná soutěž. Děti se dnes mohly do knihovny zaregistrovat zdarma. 
 
zdroj: ČTK