Zlínští radní podpořili plán na rekonstrukci zimního stadionu

Zlínští radní podpořili projekt rekonstrukce tamního zimního stadionu, který patří v české extralize k nejstarším. Majitelem objektu je spolek HC PSG Zlín, který na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy zažádal o dotaci, která by mohla pokrýt až 69 procent nákladů. Ty se odhadují na necelých 500 milionů korun. Radnice by se společně s dalšími partnery na financování podílela, konečné slovo však budou mít zastupitelé, řekl novinářům primátor Miroslav Adámek (STAN).

Souhlas města je podle primátora potřebný k tomu, aby spolek mohl o dotaci zažádat. "Pokud by se město k projektu nepřipojilo, dotaci by prakticky nebylo možné získat," podotkl Adámek. Radnice však měla několik podmínek. "Tou první bylo, že projekt musí být v souladu s územním plánem, což je. Dále například požadujeme, aby bylo možné případný finanční podíl města rozložit do více let," řekl primátor.
 
Zimní stadion Luďka Čajky by se měl při rekonstrukci propojit s druhou ledovou plochou, která je za stadionem, a sportovní halou v sousedství. Projekt počítá zejména s výraznou změnou interiéru stadionu. "S výjimkou ´kotle´ se bude modernizovat celé hlediště, dojít má k rozšíření chodeb, zlepší se přístup k ledové ploše, v plánu je vybudování prstence sky boxů," uvedl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.
 
V první etapě by měla vzniknout vestavba mezi stadionem a druhou ledovou plochou. "Vznikne zde obslužný koridor s rampami a parkoviště, šatny, restaurace, dojde k propojení ledových ploch," podotkl Dvořák. Následně by se měly stavět nové šatny, vznikne také nová ošetřovna, sociální zařízení i prostor pro zdravotní službu, počítá se také s modernizací zázemí pro fanoušky. Ve třetí etapě by měla vzniknout vestavba mezi stadionem a sportovní halou a podzemní parkoviště. Hotová je již projektová studie, termín zahájení rekonstrukce ještě není znám.
 
Zimní stadion začal sloužit v roce 1957, v 60. letech byl zastřešen. Pojmenován byl v roce 1990 po obránci Luďkovi Čajkovi, který tragicky zemřel na následky zranění při utkání. S kapacitou 7000 míst je největším sportovištěm ve Zlíně, kromě profesionálních hokejistů zde sportuje také asi 450 dětí.
 
zdroj: ČTK